Jak zařídit jídelní stůl v malé kuchyni?


Malá kuchyně nemusí být na závadu. Pokud ji správně zařídíte, může se k ní stát i jídelní koutek. V této příručce vám poradíme, jak na to.

Vyberte vhodný stůl

Jaký je správný stůl do malé kuchyně? Ideální varianta je nástěnný stůl. Takový stůl se dá připevnit na stěnu a když ho nevyužíváte, můžete ho složit a ušetřit místo.

Doporučujeme návštěvu ubrozu.cz, kde můžete najít mnoho nástěnných stolů různých velikostí a barev.

Zvolte správné židle

Při výběru židlí se soustřeďte na design a velikost. Minimalistický design a decentní barva židlí je dobrou volbou. Pokud vám to prostor umožňuje, můžete zvolit i židle skládací, které se dají snadno schovat.

Zařiďte úložné prostory

V malé kuchyni je úložný prostor vždy cenným zdrojem. Zvolte skříňky s úložnými prostory, nebo si pořiďte regál, kde si můžete uložit nádobí a dekorace.

Přemýšlejte nad osvětlením

Osvětlení může mít velký vliv na to, jak se váš prostor jeví. Zvolte osvětlení, které bude dostatečně silné, ať můžete v klidu vařit a jíst. Pokud nemáte dostatečné prostředky na nákup nového osvětlení, můžete zvolit i jiné řešení, jako jsou LED svítilny nebo svíčky.

Závěr

Jídelní stůl v malé kuchyni není nemožný sen. Stačí mít dobrý nápad a správné vybavení. S našimi tipy určitě najdete řešení také pro vaši kuchyň.