Jak dokonale prostřít svůj jídelní stůl pro oslnivou prezentaci jídel

Jste to vy, kdo rád pozve přátele a rodinu na večeři. Ale zároveň nevíte, jak vše správně prostřít, aby to vypadalo nejen prakticky, ale i velmi elegantně. Pokud se chcete naučit, jak dokonale prostřít svůj jídelní stůl pro oslnivou prezentaci jídel, můžete si tuto základní orientaci přečíst.

Skvělý výběr podkladu

Začněme naším prvotním krokem, což bude výběr vhodného podkladu na vašem jídelním stolu. Nejlepší volbou by byly kvalitní ubrusy, které nejen dodají vašemu prostoru zářivou eleganci, ale také chrání váš stůl před škrábanci a skvrnami. Pokud hledáte něco více kreativního, můžete se pokusit použít netradiční materiály jako jsou slámy, bavlna, nebo dokonce papír.

Výběr nádobí

Dalším důležitým krokem k dobrému prostedí je výběr nádobí. Celkový vzhled věcí jako jsou talíře, příbory a sklenice mohou mu velmi pomoci dosáhnout vysoké úrovně umění prostírání stolu. Vyberte nádobí, které se hodí k náladě vašeho jídla a dokáže vytvořit na váš stůl úžasnou atmosféru. Pokud se snažíte o větší eleganci, sklenice s řezanými křišťálovými obrysy budou skvělým výběrem.

Co se týká nástrojů

Nezapomínejte na nástroje jako jsou příbory, talíře a sklenice. Když se snažíte vytvořit jemnou, romantickou náladu pro vaše hosty, talíře a sklenice mohou být ideálním výběrem. Každý talíř by měl obsahovat své místo pro příbory, které se užívají během jídla. Důležité je, aby příbory byly umístěny po obou stranách talíře, přičemž viditelná část by měla být mírně vychýlená dovnitř. Pokud používáte talíř menší velikosti na dezert, umístěte ho na talíře pro hlavní jídlo s viditelnou částí na horní straně talíře.

Detaily, detaily, detaily

Vyladění celkového vzhledu stolu začíná u malých detailů, malých ozdob, květinových aranžmá. Pokud jste si nejistí, jak a kde tyto dekorativy uspořádat, často stačí použít jednoduché doplňky, které se hodí k nepsaným pravidlům elegance. Květiny jsou klasickým příkladem, ale můžete také použít svíčky, které dokážou úchvatně doladit vzhled stolu. Veškeré dekorace musí být mimo jídlo a příbory.

Závěrečné ohlédnutí

S předchozími informacemi již víte, jak dokonale prostřít svůj jídelní stůl pro oslnivou prezentaci jídel. Ať už hostíte malou oslavu, nebo rodinný oběd, budete moci připravit nezapomenutelnou večeři, na kterou se budou vaši hosté rádi vrace.

Doufáme, že vám tento informační článek poskytnul užitečné tipy, jak učinit váš stůl krásným, elegantním a praktickým. Pokud chcete vidět naživo další příklady výborného prostření stolů, neváhejte navštívit stránku Kafar.cz, kde máme pro vás připravené další inspirativní fotografie.