Stylově jsme nakryli: Jídelní sety pro 4 osoby


Proč je důležité správně nakrýt stůl

Pro správnou atmosféru při večeři je důležité mít krásně nakrytý stůl. Nejenže to dodá postará jídla na působivosti, ale také vytvoří příjemnou atmosféru pro všechny hosty. Správně nakrytý stůl vám také pomůže se zbavit stresu, což může při přípravě večeře být velmi užitečné.

Základní pravidla pro správné nakrytí stolu pro 4 osoby

Pro nakrytí můžete použít kvalitní jídelní set. Kvalitní jídelní set nejenže vypadá krásně, ale také vydrží dlouhou dobu a je snadno čistitelný. Jídelní set by měl obsahovat talíře, příbory, sklenky a servírovací nádobí.

Talíře

Použijte kvalitní talíře, které jsou dostatečně velké pro porci jídla. Pokud k jídlu podáváte polévku, použijte hluboký talíř. Pro hlavní chod použijte mělký talíř.

Příbory

Příbory by měly být uspořádány tak, aby byly snadno přístupné a pohodlné při použití. Položte vidličku na levý okraj talíře a nůž na pravý okraj talíře. Následující pakli položte lžičky na vidličku a nůž.

Sklenky

Sklenky by měly být situovány nad talířem. Pokud podáváte červené víno, použijte větší sklenku. K bílému vínu použijte menší sklenku. Pro vodu můžete použít vysokou sklenku.

Servírovací nádobí

Servírovací nádobí by mělo být umístěno v blízkosti stolu. Všechny nádoby by měly být snadno přístupné a uchopitelné pro hosty.

Použijte krásné ubrusy a dekorační prvky, jako jsou květiny, svíčky a svatební límce. Dobré dekorace vytvoří krásnou a příjemnou atmosféru, která pomůže vytvořit dokonalou večeři pro všechny hosty.

Pokud hledáte krásné jídelní sety pro 4 osoby, navštivte stránky cskv.cz.