Méně je více: Výhody malých psacích stolků pro pracovní pohodu a produktivitu


Psací stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v kanceláři a také v domácím pracovním prostředí. Výběr stolu může zásadně ovlivnit naši pracovní pohodu a produktivitu.

Menší prostor, menší rozptýlení

Malé psací stoly mají výhodu – nabízejí méně místa, kde mohou zůstat nahromaděny předměty, které nás rozptylují. Větší stoly nás často nutí vyplnit větší množství volného místa a způsobují tak větší množství rozptýlení.

Malý stůl, větší koncentrace

Menší stůl usnadňuje koncentraci na práci, kterou právě děláme. Je mnohem jednodušší dát si do pořádku malý prostor a přizpůsobit si ho podle svých potřeb. Větší stoly nás nutí najít více věcí, abychom zaplnili prostor, což může mít negativní vliv na naši schopnost soustředit se.

Jednodušší údržba

Malé stoly jsou také snazší udržovat v čistotě a pořádku. Při menším množství povrchu se snadněji dostaneme ke každému koutku a rychleji se zbavíme nepotřebných předmětů a papírů, které nám vytvářejí nepořádek. Úklid po práci takovým způsobem nám umožňuje mít vždy připravený stůl pro další práci a neztrácet čas hledáním věcí, které jsme si odložili někam mimo pohled.

Útulnost a osobitost pracovního prostoru

Malý stůl může být právě tím drobným a osobitým prvkem, který pracovní prostor dotvoří. Velký prostor nemusí vždy být to správné řešení pro náš pracovní komfort – může působit chladně a nestabilně. Menší psací stůl nám umožňuje přizpůsobit si prostor tak, jak nám vyhovuje a vytvořit si pohodlný pracovní koutek.

Vyberte si psací stůl, který vyhovuje vašim potřebám, ale nezapomeňte, že méně může být více.

Pro další inspiraci při výběru psacího stolu navštivte náš e-shop.