Dětské stany teepee: Ty nejkrásnější a nejkreativnější hnízdečka pro vaše ratolesti!

Dětské stany teepee

Dětské stany jsou skvělým a zábavným způsobem, jak vytvořit pro své děti útulné a příjemné místo, kde se mohou schovat, hrát si, odpočívat, nebo třeba i číst knihu. A mezi nejkrásnější a nejkreativnější z nich patří určitě ty ve tvaru teepee. Tyto stanové přístřešky totiž nabízejí navíc i atmosféru divokého západu, a tak se vaše ratolesti mohou cítit jako praví indiáni!

Co je to teepee?

Teepee nebo také tipi je zakřivený kuželovitý stan, který používali původní obyvatelé Severní Ameriky – indiáni. Byl to pro ně ideální způsob, jak vylézt z nepříjemného počasí a zároveň se snadno přesouvat. Tyto stany se skládaly z vyčištěné kůže nebo plátna, které bylo přehozeno přes kůl nebo větve, na které bylo stanoviště postaveno.

Tip: Pokud se o historii indiánů zajímáte a chcete své děti naučit něco nového, můžete se s nimi podívat na encyklopedické články nebo je vzít na výlet do etnografického muzea.

Proč dětské stany teepee?

Dětské stany teepee nejsou jen nádherným vizuálním prvkem, ale také praktickým doplňkem pro domácnosti s dětmi. Kromě toho, že si vaše ratolesti zamilují tento nový kousek nábytku, můžete jim tím také poskytnout několik výhod:

  • odpočinek
  • prostor pro hraní
  • místo pro reading
  • soukromí
  • únik od reality

Tip: Pokud je vaše dítě introvert a má rádo klidné okamžiky, může si vytvořit ve svém teepee soukromí a prostor pro meditaci.

Vyberte si správný model

Dětské stany teepee jsou k dispozici v mnoha různých tvarech, velikostech a provedeních a najdete je v mnoha e-shopech nebo kamenných obchodech s dětským zbožím. Pokud tedy chcete svému dítěti hravou příležitost, zvažte několik možností:

  • bavlněný teepee s okny ve tvaru hvězd
  • turistický stan s vlastnoručně namalovaným designem
  • teepee z rodinné dílny s personalizovanou štítkem
  • teepee s podložkou pro dokonalou pohodlnost

Tip: Zvažte, jakou velikost stanu si přejete, aby byl přizpůsoben dítěti a zároveň se tam vešel i nábytek pro hraní.

Jak na péči o teepee?

Péče o dětské stany teepee je velmi snadná a nenáročná. K případnému čištění vám stačí vlhká utěrka nebo šampon na koberce, pokud jde o výrobek s polštáři. Pokud máte mnoho dětí nebo se stan stane popelnicí na nejrůznější hračky, zvažte přidání skládacího boxu nebo koše dovnitř.

Tip: V souvislosti s péčí o dětské stany teepee je dobré si také připomenout, že toto zařízení není hračka, ale součást domu a interiéru. Pokud si jej přestanete udržovat, má výrazný negativní dopad na samotnou estetiku celé místnosti.

Nepropásněte! Vyberte si ty nejkrásnější dětské stany teepee na Statni-Svatek.cz

Pro nakupování v této kategorii jsou ideální e-shopy s dětským zbožím, kde pracují s kvalitními materiály a výrobky od ověřených výrobců. Nechte své dítko prozkoumat svět divokého západu v nejkrásnějších a nejkreativnějších hnízdečkách!